Fitness Šik | Služby
16826
page-template-default,page,page-id-16826,page-child,parent-pageid-16775,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive
FITNESS2

FITNESS TRÉNINK

DOMATRE

DOMÁCÍ TRÉNINK

FUNKCNI

FUNKČNÍ TRÉNINK

x2

KINEZIOTAPING

KONDICNI

KONDIČNÍ TRÉNINK

SILOVY

SILOVÝ TRÉNINK

REDUKCNI

REDUKČNÍ TRÉNINK

SLUŽBY: DRUHY TRÉNINKŮ

Obsah tréninku volí osobní trenér podle cílů cvičence. Jednotlivé druhy cvičení (silová, zdravotní, funkční…) se dají kombinovat a většinou je to i žádoucí. Ať už si zvolíte jakékoliv zaměření cvičení, budu se vždy snažit, abyste dosáhli svého cíle nejrozumnější cestou bez zdravotních rizik a negativních dopadů, jako je např. rozvíjení svalových dysbalancí a přetěžování kloubů.

FITNESS TRÉNINK

Pro formování postavy je fitness trénink nejlepší. Žádný jiný sport nebo aktivita nedokážou tak účinně spalovat tuk, zpevňovat a tvarovat postavu jako posilování s cardio zónou dohromady.

Jaké jsou výhody fitness tréninku?

Fitness tréninkem zvýšíte množství aktivní svalové hmoty, a tím i množství energie, kterou Vaše tělo bude spalovat každý den.
Rychlejšího spalování tuku docílíte zvýšením bazálního metabolizmu, budete spalovat i v době, kdy necvičíte.
Tím, že budete posilovat svalstvo, vytvarujete a zpevníte postavu a budete vypadat zdravěji a mladší.
Fitness tréninkem zpevníte vazy, šlachy a klouby, a tím si pomůžete od bolesti zad, krční páteře, hlavy, kloubů končetin, zlepšíte taky jejich ohebnost.
Díky fitness tréninku budete spalovat za den průměrně o sto kalorií víc, než kdybyste se věnovali pouze aerobním aktivitám.
Cardio zóna po silovém tréninku Vám zlepší náladu, kondici a pomůže s hubnutím.

KONDIČNÍ TRÉNINK

Kondiční cvičení je určeno pro lidi, kteří nejsou spokojeni se svojí fyzickou kondicí. Jedná se o trénink všech pohybových schopností s cílem zlepšit tělesné předpoklady pro jakoukoliv tělesnou námahu. Kondiční cvičení má vliv i na zdraví. Díky tomuto tréninku se zbavíte stresu, škodlivých látek, spálíte přebytečné tuky a budete se cítit lépe. Kondiční cvičení má dobrý vliv i na cévní soustavu a funkčnost srdce. Mezi složky kondice patří vytrvalost, rychlost, síla, koordinace a pohyblivost.

SILOVÝ TRÉNINK

Zvětšování svalového objemu, síly a tvarování svalů.

Silový trénink je naprosto klíčový k udržení si aktivního životního stylu v případě, že chcete s přibývajícím věkem fungovat stejně aktivně jako v mládí. Především ženy silový trénink přehlížejí, protože se domnívají, že je to něco spíše pro svalovce do posilovny. To je velký omyl!

Výhody silového tréninku:

 • Pomáhá při každodenním fungování, tělo je zpevněné, nebolí záda.
 • Silovým tréninkem předcházíte možným zraněním.
 • Zpomalujete ztrátu svalové hmoty, ke které dochází přirozeně stárnutím.
 • Zvyšujete a udržujete si pevnost kostí.
 • Pomáhá s chronickými nemocemi, jako je artritida.
 • Navýšením svalové hmoty urychlíte spalování a podpoříte zbavování se tuků v těle.
 • Často také pomáhá mentálně a emocionálně.

REDUKČNÍ TRÉNINK

Snažíte se už dlouho o zlepšení stavby Vašeho těla bez výrazných efektů? Pravděpodobně děláte chybu buď v příjmu energie, nebo ve způsobu jejího výdeje. Na internetu se píše mnoho omylů o hubnutí, a tak lidé často zvolí špatné stravování a méně efektivní způsob cvičení. Vaše tréninky zefektivním a doporučím Vám, jak se stravovat. Osobní trenér by Vám neměl slibovat zázraky, každý člověk se rodí s genetickým předpokladem určitého složení těla. Pokud ale Vaši snahu neomezují zdravotní problémy a je zvolen správný cvičební a výživový program, tak se můžete dostat na ideální poměr složení těla ze zdravotního i vizuálního hlediska pro Váš geneticky daný somatotyp (tělesný typ).

ZDRAVOTNÍ TRÉNINK

Máte problémy s bolestmi zad? Jedna z možností odstranění bolesti je návštěva maséra. Masáž Vám pomůže – uvolní svaly a odstraní bolest. Odstraní následek, nikoliv však příčinu, a tak je možné, že se problémy vrátí. Bolesti zad většinou vychází ze špatného držení těla, zkrácených a oslabených svalů a špatných pohybových stereotypů. Abyste byli schopni správně držet tělo, potřebujete odstranit svalové dysbalance, to znamená protáhnout zkrácené svaly a posílit svaly oslabené.

FUNKČNÍ TRÉNINK

Funkční trénink je jednou z nejoblíbenějších forem cvičení. Jedná se o cvičení, které do činnosti zahrnuje maximální množství svalových skupin, a to tak, aby byly co nejvíce napodobeny běžné aktivity lidského těla. Základem efektivního tréninku je cvičení s vlastní vahou a nářadím, jako je závěsný systém TRX, kettlebelly, balanční podložka bosu nebo medicinbaly. Při takovém cvičení je kladen důraz na balanc, výdrž a dynamiku.

DOMÁCÍ TRÉNINK

Jste zaneprázdněni? Necítíte se dobře ve fitness plném ostatních lidí? Máme pro Vás řešení. Cvičení v pohodlí domova se zkušeným trenérem Vám zaručí stejné výsledky jako cvičení ve fitness.

Cvičíme převážně vlastní vahou, posilujeme problematické partie pomocí balančních pomůcek, cvičíme funkční tréninky zaměřené na CORE (střed těla) a to vše zvládneme u Vás doma. Prvnímu tréninku předchází diagnostika pohybového aparátu, která zabrání případnému zranění a dříve Vás dovede k vytouženému cíli.

Cvičení doma? Proč vůbec cvičit?

Pokud nejste zastánci aktivního cvičení, možná změníte názor. Cvičení dopomáhá jak k fyzické, tak k psychické vitalitě, uvolňuje od různých bolestí, odbourává stres, místo kterého se dostavuje pocit uspokojení vlivem hormonů vylučovaných při sportu, posiluje celé tělo a zlepšuje zdravotní stav (srdce, plic atd.)

Co k tomu potřebujete?

NIC!!!! Snad jen dobrou náladu a odhodlání se sebou něco udělat. Vše ostatní (podložku, činky, balanční pomůcky, TRX) trenér přinese k Vám domů.

Proč spolupracovat s osobním trenérem?

Pomocí diagnostiky osobní trenér zjistí, které svaly zapojujete, které svaly máte zkrácené a které zase oslabené. Na tomto základě sestaví individuální cvičební plán, který Vám pomůže ke zdravé a vytoužené postavě.
Cvičení s osobním koučem je vždy bezpečné, protože Vás vede ke správnému provedení pohybu tak, aby daný cvik byl pro Vaše tělo přínosem a bylo vyloučeno poškození svalů a kloubů.
Dohodnutý termín s instruktorem Vám zajistí pravidelnou účast.
Cílené cvičení s osobním trenérem je vždy účinnější a zvládnete odtrénovat více než sami.
Úspěch na cestě ke zdravé a vytoužené postavě souvisí také se stravovacími návyky. Osobní trenér Vám pomůže sestavit jídelníček na míru.

KRUHOVÝ TRÉNINK

Kruhový trénink je náročnější forma cvičení, kdy se během jednoho okruhu (odtud název kruhový trénink) procvičuje horní i dolní část těla. Od klasického posilování se liší jednou podstatnou věcí – kruhový trénink výrazně ovlivňuje vytrvalost a zlepšuje funkci kardiovaskulárního systému. Pokud potřebujete zlepšit fyzickou kondici, redukovat svoji hmotnost nebo množství tuku v těle, zhubnout nebo jenom zformovat postavu, kruhový trénink je ta správná volba.

Co je to kruhový trénink

Kruhový trénink je tréninková metoda (postup, či program), která se skládá z vybraných cviků zatěžujících jednotlivé svalové skupiny celého těla buď jednotlivě, nebo v kombinaci po dobu předem určenou.

Jedním z hlavních faktorů správně sestaveného kruhového tréninku je určitá délka pauzy (přestávky) mezi jednotlivými cviky. Zpravidla je jen tak dlouhá, aby umožnila cvičícímu pouhý přesun z jednoho stanoviště na druhé. Dalším důležitým faktorem je rychlost provádění daného cviku. Měl by se provádět svižně, v tempu, s cílem provést vyšší počet opakování, nikoliv však na úkor správné techniky provedení. Z tohoto důvodu je volba vhodné zátěže (s ohledem na trénovanost cvičícího) rozhodující a klíčová.

Hlavní výhody kruhového tréninku:

Kruhový trénink je krátké, intenzivní a velice efektivní a motivující cvičení, které Vás rychle dostane do formy!!!

 • Kruhový trénink Vás rychle dostane do kondice.
 • Jednotlivé cviky kruhového tréninku jsou jednoduché a zvládne je opravdu každý.
 • Kruhový trénink je zábavná forma, na každém stanovišti cvičíte s jiným náčiním.
 • Při kruhovém tréninku máte na každý cvik jen velmi krátký stanovený čas, proto se snažíte vyvinout maximální úsilí.
 • Kruhový trénink výrazně zvyšuje vytrvalost a zlepšuje funkci kardiovaskulárního systému.
 • Kruhovým tréninkem zlepšíte fyzickou kondici, redukujete svoji hmotnost a množství tuku v těle.
 • Kruhovým tréninkem efektivně hubnete a formujete postavu.
 • Kruhový trénink nabízí širokou variabilitu.
 • Při kruhovém tréninku Vás neustále motivuje trenér i ostatní cvičící.

CVIČENÍ PRO TĚHOTNÉ A PO PORODU

Cvičení bývá velmi přínosné v běžném životě. Zvláště pak v těhotenství může pomoci od různých potíží jako jsou bolesti zad, bolesti kyčlí, otoky končetin a také napomůže správnějšímu držení těla, které je zejména v těhotenství velmi důležité. V neposlední řadě těhotenské cvičení slouží jako výborná příprava na porod, odbourává stres a zabraňuje vzniku těhotenské cukrovky.

Přínos cvičení v těhotenství:

 • Redukce bolestí páteře a zlepšení držení těla.
 • Nedochází k nadměrnému přírůstku tělesného tuku.
 • Prevence hemeroidů, potíží s močením a prolapsu dělohy.
 • Prevence křečí a otékání nohou.
 • Přiměřená pohyblivost kyčelního kloubu – zvládání narůstající zátěže, dostatečná pružnost pro porod.
 • Lepší fyzická kondice.
 • Lepší psychická kondice.
 • Po porodu je rychlejší návrat původní kondice i hmotnosti.
 • Lépe je zvládána péče o dítě po porodu (zvedání, nošení).
 • Je lépe utvářeno pouto matka – dítě.

CVIČENÍ PO PORODU

Tělo ženy projde při těhotenství a porodu velkými změnami. Ne vždy si však dokáže s těmito změnami samo poradit. Následky pak bývají ochablé břišní svaly, oslabené pánevní dno, špatné držení těla, bolesti zad nebo únik moči. Tyto problémy jsou však často ženami přehlíženy, protože se soustředí na péči o miminko. Tělo si je ovšem pamatuje a většinou v nejméně vhodnou dobu řekne dost! Rázem se z původně „malých“ problémů stanou problémy VELKÉ .

Proč cvičit po porodu?

 • Zhubnete.
 • Zlepší kardiovaskulární „zdraví“.
 • Obnoví sílu svalům.
 • Nabije Vás energií.
 • Zlepší náladu.
 • Uleví stresu.
 • Pomáhá prevencí předejít poporodní depresi.

KINEZIOTAPING

Kinesiotaping je terapeutická metoda používaná k léčbě akutních i chronických potíží pohybového aparátu. Kinesio tape je v podstatě pružná bavlněná páska, která při správné aplikaci snižuje bolest, umožňuje rychlejší hojení a ovlivňuje správnou funkci svalů.

Dva základní způsoby, kterými kinesiotaping působí na naše svaly, jsou stimulace kožních receptorů a rozšiřování intersticiálního prostoru. Kinesio tape působí na kožní receptory už jen tím, že je na kůži nalepen. Ty potom mozku dané místo 24 hodin denně připomínají a tělo se na danou partii více soustředí.

Základní metoda kinesiotapingu spočívá v tom, že kinesio tape lepíme na nataženou partii s nulovým napětím. Když se potom partie navrátí do klidové polohy, kůže se zkrátí, ale kinesio tape zůstane stejně dlouhý. Tento rozdíl v délce způsobí pro kinesiotaping tak typické zvlnění. To má za následek nadzvednutí pokožky, čímž se rozšíří intersticiální prostor mezi svalem a kůží. To umožní lepší proudění lymfy a krve a sníží se tlak na cévy. Tím kinesiotaping urychluje hojení. Využití kinesiotapingu je však daleko širší a dá se využít téměř při jakékoli komplikaci spojené s pohybovým aparátem.

VSTUPNÍ DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU ZDARMA V PŘÍPADĚ VYUŽITÍ TRENÉRSKÝCH SLUŽEB.