Fitness Šik | Vyzrajte na letní horko, zacvičte si v klimatizovaném fitku
fitness trenér, ladies fitness, Uhříněves, fitness centrum, fitness šik, hubnutí, cvičení s trenérem
16886
post-template-default,single,single-post,postid-16886,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Vyzrajte na letní horko, zacvičte si v klimatizovaném fitku

Fitness

Vyzrajte na letní horko, zacvičte si v klimatizovaném fitku

Správný trénink má být makačka, při které se člověk řádně zapotí. Horké letní počasí ale klade vysoké nároky na organismus i bez cvičení, takže při tréninku je třeba dát si pozor. Horké počasí totiž zvyšuje  tělesnou teplotu a trénink pak přináší vyšší zátěž pro srdce a plíce. Při vysoké vzdušné vlhkosti se navíc pot neodpařuje z těla tak rychle, což brání tělu se ochlazovat. V takových podmínkách je jen krůček k bolestem hlavy, vyčerpání, úžehu, či dokonce kolapsu.

Pokud se vám nechce cvičit brzy ráno, nebo naopak pozdě večer, je skvělým řešením trénink v klimatizovaném fitness centru. „Lekce s trenérem má vždy celou řadu výhod, v letních měsících k nim můžeme připočítat ještě příjemné klima,“ směje se trenérka Hanka Škarabela.

Podle ní je trénink v klimatizovaném fitku výhodnější, také pokud člověk se cvičením či hubnutím teprve začíná. „Netrénované tělo se s nároky, které cvičení přináší, vyrovnává mnohem hůř. Pokud si dotyčný zvolí intenzitu cvičením, na kterou ještě nemá fyzičku, a pokud je navíc horko, může snadno dojít ke kolapsu organismu. To se ale při cvičení s trenérem nestane, protože ten vyhodnotí fyzický stav klienta a připraví mu trénink na míru,“ vysvětluje Hanka. Ale i ti, kteří raději cvičí sami by měli raději zvolnit tempo a při extrémních teplotách se nepřepínat.

S klimatizací se to nesmí přehánět

Je určitě příjemnější cvičit v chladnějším prostředí. Teplota v místnosti by se ale měla odvíjet od teploty venku a nikdy by neměla být příliš nízká, a to hned z několika důvodů. Neustálé přechody z tepla do chladu a naopak vyčerpávají organismus a oslabují sliznice, které se stanou vstupní branou pro vstup infekce do těla.

Cvičící však ohrožuje i studený vzduch. Při tréninku se tělo zahřívá a potí, a pokud na něj v tuto chvíli začne foukat chladný vzduch, může to ohrozit zdraví. Hrozí blokády páteře či spasmus šíjových a krčních svalů, vše provází bolesti, které omezují nejen cvičení, ale dokonce běžný život.

Proto ve Fitness Šik teplotu pro klienty hlídáme, aby cvičení u nás bylo nejen příjemné, ale také bezpečné.

V horku nezapomínejte pít

Během horkých letních dní je pravidelný pitný režim nutností, která vám pomůže přežít ve zdraví den. Ideální je vypít každou hodinu dvě až tři deci, nejlepší je samozřejmě chladná, ale ne studená voda. „Pokud se člověk hodně potí a po tréninku je vhodné sáhnout po minerální vodě nebo iontovém nápoji, které tělu dodají potřebné živiny,“ radí trenérka Hanka.VSTUPNÍ DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU ZDARMA V PŘÍPADĚ VYUŽITÍ TRENÉRSKÝCH SLUŽEB.