Fitness Šik | Trénink je důležitý, ale relaxace taky!
Fitness, fitness trenér v Praze 10, dámské fitness, ladies fitness, fitness v Uhříněvsi, hubnutí, dieta, cvičení s trenérem
16923
post-template-default,single,single-post,postid-16923,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Trénink je důležitý, ale relaxace taky!

Trénink je důležitý, ale relaxace taky!

Čas na zotavení po tréninku je stejně důležitý jako cvičení samo. Regenerace má totiž vliv na další sportovní výkon a jen pořádně odpočinuté tělo může trénovat efektivně a naplno. Jen si vzpomeňte, jak náročné může být fitness, když už na trénink přijdete unavení. Tělo pak rozhodně nemůže makat naplno, protože prostě nemá sílu!

Pokud každý den trénujete, abyste dosáhli své vysněné postavy, zhubli nebo posílili svaly, potřebujete mít i dost času na odpočinek. Jen pravidelný odpočinek zaručí, že trénink přinese své výsledky. Cvičení totiž poškozuje svalové buňky a ty pak potřebují k regeneraci určitý čas. Jejich obnovení může trvat až 48 hodin. „Nezapomínejte na odpočinek po cvičení a dostatečně spěte. Také byste neměli trénovat každý den, je potřeba minimálně dva dny v týdnu odpočívat. Pokud už chcete cvičit každý den, střídejte alespoň svalové skupiny,“ radí fitness trenérka Hanka Škarabela.

Vyzkoušejte hamaku

„Při tréninku spalujete velké množství kalorií, když ale nebudete kvalitně odpočívat, hrozí, že kromě tukových zásob budete přicházet o svalovou hmotu. Navíc svaly nerostou při tréninku, ale hlavně po něm, při relaxaci,“ vysvětluje Hanka, s níž si můžete zacvičit ve fitku v Uhříněvsi. Sama relaxuje například dobrou masáží, vydatným spánkem, procházkou do přírody. „Nebo si na chatě lehnu do své houpací sítě s dobrou knihou,“ zasní se.

Pohupování v síti přináší blahodárné účinky nejen pro tělo, ale i psychiku. Stimuluje totiž centrum rovnováhy, které pak produkuje látky přinášející pocit pohody a klidu, odstraňuje svalové a psychické napětí, a dokonce zrychluje usínání a zkvalitňuje spánek. „Tak, jak budete relaxovat vy?“ táže se Hanka, která si nemůže vynachválit svou hamaku.

 VSTUPNÍ DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU ZDARMA V PŘÍPADĚ VYUŽITÍ TRENÉRSKÝCH SLUŽEB.