Fitness Šik | Kineziotaping
16147
page-template-default,page,page-id-16147,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive
x1

KINEZIOTAPING

x2

KINEZIOTAPING

Kineziotaping je terapeutická metoda používaná k léčbě akutních i chronických potíží pohybového aparátu. Kinesio tape je v podstatě pružná bavlněná páska, která při správné aplikaci snižuje bolest, umožňuje rychlejší hojení a ovlivňuje správnou funkci svalů.

Dva základní způsoby, kterými kineziotaping působí na naše svaly, jsou stimulace kožních receptorů a rozšiřování intersticiálního prostoru. Tejp působí na kožní receptory už jen tím, že je nalepen na kůži. Receptory dané místo mozku 24 hodin denně připomínají a tělo se na onu partii více soustředí.

Základní metoda kineziotapingu spočívá v tom, že pásku lepíme na nataženou partii s nulovým napětím. Když se potom partie navrátí do klidové polohy, kůže se zkrátí, ale kinesio tape zůstane stejně dlouhý. Rozdíl v délce způsobí pro kineziotaping tak typické zvlnění. To má za následek nadzvednutí pokožky, čímž se rozšíří intersticiální prostor mezi svalem a kůží, což umožní lepší proudění lymfy a krve a sníží se tlak na cévy. Tím kineziotaping urychluje hojení. Využití kineziotapingu je však daleko širší a dá se využít téměř při jakékoli komplikaci spojené s pohybovým aparátem.

VSTUPNÍ DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU ZDARMA V PŘÍPADĚ VYUŽITÍ TRENÉRSKÝCH SLUŽEB.