Fitness Šik | TRX – tři písmenka, která znamenají revoluci ve cvičení
fitness šik, fitness v Uhříněvsi, kam v Uhřínevsi, cvičení v Uhříněvsi, zdravě hubnout, Hana Škarabela, osobní trenér, kruhový trénink, kineziotaping, diagnostika pohybového aparátu, redukční trénink, trx, závěsné popruhy
16508
post-template-default,single,single-post,postid-16508,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

TRX – tři písmenka, která znamenají revoluci ve cvičení

TRX

TRX – tři písmenka, která znamenají revoluci ve cvičení

TRX neboli Total-body Resistence Exercises (což česky znamená Odolnost-Trénink-Cvičení) vtrhl do českých fitness před několika lety a znamenal revoluci ve cvičení. Především protože, že jde o unikátní závěsný systém, kde jako zátěž poslouží váha vlastního těla. Cvičící zkrátka nepotřebuje nic, kromě dvou závěsných popruhů. To, jak bude cvičení obtížné, záleží na individuálním nastavením polohy těla vůči zemi. Principem tréninku je zavěšení jedné části těla do popruhů, přičemž druhá část zůstává v kontaktu s podložkou. Cvičení na TRX buduje sílu, rovnováhu, aktivuje tělesné jádro a zlepšuje flexibilitu.

Cvičení původně vymyslela americká armáda pro své námořnictvo, aby námořníci zavření na lodích a ponorkách měli dostatek pohybu a udrželi se v kondici. Rychle se ale rozšířilo do většiny fitness center po celém světě. Oblíbené je především u žen, protože je nenáročné a zábavné. Trénink TRX je výborný i pro posílení rovnováhy a stability celého těla. Můžete začít základním svalovým tréninkem, koordinací či redukčním kardiotréninkem. TRX buduje silné a stabilní jádro (core), které je základem všech efektivních a účinných pohybů lidského těla. „Na oblast core se často zapomíná. Jde o svaly trupu v oblasti beder, pánve, břicha a kyčlí. Pevný střed těla je potřeba nejen při cvičení, ale využívá se i při rehabilitaci,“ vysvětluje fitness trenérka Hana Škarabela. Podle ní se posilování středu těla hodí pro všechny věkové kategorie, protože není třeba cvičit s žádnými stroji. Stačí váha vlastního těla. Ideální spojení s TRX, že?

5 důvodů , proč je cvičení TRX tak oblíbené:
– je pro začátečníky i sportovce-profesionály
– kromě závěsných popruhů nic peotřebujete
– cviky mohou být lehčí i těžší, záleží pouze na poloze těla
– dosáhnete maximálních výsledků v minimálním čase
– je zábavné

Velkou výhodou cvičení v závěsném systému je jeho komplexnost a prostorová nenáročnost. Během jedné lekce se procvičí svaly celého těla a spálí se velké množství kalorií. Je ale třeba správné provádění cviků, jen tak budete posilovat ty svaly, které jste měli v úmyslu procvičit a neublížíte si. Je potřeba zaujmout správnou výchozí polohu, cvik správně zakončit, neprohýbat se, udržovat popruhy napjaté a tak dále. Je toho zkrátka poměrně hodně, aby cvičení zvládl úplný začátečník sám. Proto doporučujeme zajít do fitka, třeba k nám, a zacvičit si pár lekcí s trenérem. Až se TRX naučíte, můžete si zacvičit třeba venku na zahradě.VSTUPNÍ DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU ZDARMA V PŘÍPADĚ VYUŽITÍ TRENÉRSKÝCH SLUŽEB.