Fitness Šik | 10 důvodů, proč je s hubnutím nejlepší začít na podzim
fitness, posilování, hubnutí, trénink, tréninkový plán, jak zhubnout, správné cvičení, jak začít cvičit, hubnutí na podzim
16689
post-template-default,single,single-post,postid-16689,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

10 důvodů, proč je s hubnutím nejlepší začít na podzim

Hubnutí je nejlepší na podzim.

10 důvodů, proč je s hubnutím nejlepší začít na podzim

V posledních několika dnech na nás udeřil podzim svou sychravou silou. Nutí vás to zalézt pod deku na gauč? Chyba! Podzim je totiž nejlepším obdobím na hubnutí. Přečtěte si proč:

Perfektní načasování
Výraznější redukce váhy chce svůj čas. Aby bylo hubnutí zdravé, odborníci doporučují shodit půl kila týdně, maximálně pak kilo. Je jasné, že ideální postavu prostě nemůžete získat, když se do hubnutí pustíte s nějakou superdietou v květnu. Když však začnete nyní, můžete mít příští léto o 12 až 24 kilo méně.

Můžete začít pomalu
Do léta máte spoustu času, a tak na hubnutí nemusíte „vlítnout“. Najděte si sport, který vás bude bavit, mrkněte na svůj jídelníček. Důležité je vybudovat si zdravé návyky, a to nějakou dobu trvá.

Zdravé jídlo na dosah
Podzim je období sklizně, a tak v obchodech najdete velkou řádku potravin, které vám s hubnutím pomohou. Dietní a zdravá je například dýně, červená řepa, kořenová zelenina. Z těchto potravin si můžete připravovat nejen smoothie, ale i teplé polévky, které vás po náročném dni potěší nejen na těle, ale i na duši.

Máte víc času
Zatímco léto a dlouhé večery přeje různým party a setkávání s přáteli, na podzim je společenských akcí obecně méně. Volný čas tak můžete věnovat sami sobě, a proč ne tedy při cvičení?

Počasí je příznivější
Letní vedra jsou minulostí, takže vám při cvičení nehrozí přehřátí. Naopak, když je venku sychravo a deštivo, pohyb vás příjemně zahřeje. Ve vzduchu není tolik alergenů, takže se všem lépe dýchá.

Pohyb působí proti depresi
Výzkumy prokázaly vysokou účinnost pohybu proti depresi, která se obecně na podzim rozmáhá. Zatímco antidepresiva mají mnoho nežádoucích účinků, jsou návyková a často nadužívaná, pravidelný pohyb alespoň třikrát týdně dokáže u většiny lidí trpících splínem, ale i depresí příznaky nemoci vymazat.

Pomohou vám čaje
Pitný režim je důležitý nejen při hubnutí. Každý by měl vypít minimálně dva litry tekutin denně, kam se samozřejmě nepočítá káva ani alkohol. Co už se ale počítá, jsou hrnečky s čajem. A takový kvalitní zelený, bílý, či Pu-erh čaj vaše tělo nejen zahřejí, ale podpoří i spalování tuků.

Tělocvičny zejí prázdnotou
Zatímco po Novém roce všechna fitka praskají ve švech, na podzim chodí cvičit jen skuteční nadšenci a sportovci. Pokud tedy vyrazíte například do posilovny, nebudete se muset s nikým přetahovat o stroje, ani mačkat se v přeplněné šatně. Navíc trenéři mají víc prostoru začít pracovat s novými klientkami, které si mohou snáz vybrat z dostupných termínů.

Můžete ušetřit
Blíží se Vánoce, a tak se vyrojí spousta akčních cen v podobě slev na permanentky. Takovou permanentku vám může nadělit i Ježíšek, stačí, když se nenápadně doma zmíníte.

Nepřiberete přes Vánoce
Pokud začnete s pohybem už na podzim, bude vám líto vynaloženého úsilí a nebudete se tak zbytečně přes svátky přejídat. Je totiž zcela běžné, že nadbytek sladkého i slaného a nedostatek zeleniny se odvděčí průměrně třemi kily navíc.VSTUPNÍ DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU ZDARMA V PŘÍPADĚ VYUŽITÍ TRENÉRSKÝCH SLUŽEB.