Fitness Šik | Bolí vás záda? Cvičení to spraví
bolavá záda, bolest zad, fitness šik, fitness v Uhříněvsi, kam v Uhřínevsi, cvičení v Uhříněvsi, zdravě hubnout, Hana Škarabela, osobní trenér, kruhový trénink, kineziotaping, diagnostika pohybového aparátu, redukční trénink
16468
post-template-default,single,single-post,postid-16468,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Bolí vás záda? Cvičení to spraví

Bolí vás záda? Cvičení to spraví

Bolestmi zad trpí v průběhu svého života až 80 procent dospělých. Tuhle bolest způsobuje převážně špatné držení těla, které nejčastěji způsobí nadbytek sezení a nedostatek pohybu. Většina lidí, které bolest zad postihne, řeší svůj problém léky. Prostě spolknou nějaký prášek proti bolesti, ale na svém životním stylu nezmění vůbec nic.  Jde o řešení velice krátkozraké, bolest zahnaná léky se totiž brzy vrátí. Aby záda skutečně přestala bolet, je nejlepší začít cvičit.

Nemusí se přitom jednat o žádný příliš náročný sport – v poslední době stále více lidí volí jako prevenci jógu či pilates. Vhod mohou přijít i jiné protahovací cviky. Záda totiž ve vzpřímené poloze drží skupina svalů, kterou je třeba pravidelně posilovat. Budou-li svaly kolem páteře pevné, minimalizuje se její zatížení a páteř bude v přirozené pozici. Cvičení by také mělo obsahovat cviky na svaly mezi lopatkami, které často trápíme, když se hrbíme, a svaly kolem namáhané krční páteře.

Nejen svaly na zádech jsou však důležité ke správnému držení těla. „Pro stabilitu postoje je také důležitá oblast nazvaná core, na kterou se často zapomíná. Jde o svaly trupu v oblasti beder, pánve, břicha a kyčlí. Pevný střed těla je potřeba nejen při cvičení, ale využívá se i při rehabilitaci,“ vysvětluje fitness trenérka Hana Škarabela. Podle ní se posilování středu těla hodí pro všechny věkové kategorie, protože není třeba cvičit s žádnými stroji. Stačí váha vlastního těla.

Pokud se u vás tedy bolesti zad objeví, zajděte si do nejbližšího fitka a pod vedením zkušeného trenéra se naučte základní cviky, kterými posílíte nejen záda, ale i oblast core. Dohled zkušeného odborníka je v tomto případě obzvlášť důležitý, protože pokud budete cviky provádět špatně, své bolesti jen zhoršíte.VSTUPNÍ DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU ZDARMA V PŘÍPADĚ VYUŽITÍ TRENÉRSKÝCH SLUŽEB.