Fitness Šik | Kruhový trénink – rychlý způsob, jak se dostat do formy
fitness šik, fitness v Uhříněvsi, kam v Uhřínevsi, cvičení v Uhříněvsi, zdravě hubnout, Hana Škarabela, osobní trenér, kruhový trénink, kineziotaping, diagnostika pohybového aparátu, redukční trénink, Fitness Praha 10, cvičení na Praze 10, funkční tréninky, domácí tréninky, cvičení doma s trenérem, cvičební plán, jídelníček, zdravotní (rehabilitační) trénink, cvičení pro těhotné, cvičení po porodu
16461
post-template-default,single,single-post,postid-16461,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Kruhový trénink – rychlý způsob, jak se dostat do formy

Kruhový trénink – rychlý způsob, jak se dostat do formy

Pokud potřebujete shodit pár kilo a zároveň posílit tělo, je pro vás kruhový trénink dobrou volbou. Na rozdíl od klasických typů cvičení doporučovaných na hubnutí, jako je běh, či zumba, takový trénink totiž zapojí téměř všechny svaly v těle, metabolismus je proto aktivnější a snáze pálí uložené tuky. Díky tomu můžete cvičit kratší dobu, často stačí pouhá půlhodina. Toto cvičení můžete provádět doma, venku i v posilovnách, jeho výhodou je, že nepotřebujete drahé vybavení, stačí vám pár základních maličkostí.

Kruhový trénink kombinuje rychlost a sílu

Jako každé cvičení, tak i kruhový trénink musí začít zahřátím, protože jinak riskujete zranění. Nezáleží na tom, zda budete běhat, či skákat přes švihadlo, ale tělo se musí dostat do správné provozní teploty. Zahřátí byste měli věnovat 5 až 10 minut času. Až pak přichází na řadu samotné cvičení, které kombinuje aerobní a anaerobní prvky. Při aerobním cvičení se spalují tuky a zvyšuje se výkonost kardiovaskulárního systému, anaerobní cvičení zvyšuje sílu a vytrvalost. Úspěchem kruhového tréninku je rychlé střídání obou typů pohybu. Nakonec nezapomeňte na závěrečné protažení – unavené svaly pak budou lépe relaxovat. Strečink též zvyšuje efektivnost celého cvičení, pomáhá udržovat ohebné klouby a zvýšit rozsah pohybu.

Výhoda cvičení s profíkem

Při kruhovém tréninku byste měli procvičit všechny velké svalové partie – záda, přední strana stehen, prsní svaly, zadní strana stehen, břicho, ramena, lýtka, biceps, triceps. Jenomže pokud budete cvičit jeden konkrétní cvik na každou partii a nebudete je obměňovat, může se velmi snadno stát, že si tělo na daný pohyb zvykne a nebude na něj už dostatečně reagovat. Vaše hubnutí i nabírání svalové hmoty se zastaví. A v tomhle vám právě může skvěle pomoci trenér – na každý trénink připraví jiné cviky. Vy se nebudete nudit a tělo nepřestane pracovat.

Dalším důležitým faktorem u kruhového tréninku je správné provádění cviků. Právě proto, že se každý cvik cvičí méně než minut, je naprosto nezbytné, aby jeho provedení bylo dokonalé. Jinak totiž cvičení nebude účinné. A i v tom vám může pomoci trenér. Ohlídá abyste cvičili správně a nenamáhali se zbytečně.

 

 VSTUPNÍ DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU ZDARMA V PŘÍPADĚ VYUŽITÍ TRENÉRSKÝCH SLUŽEB.