Fitness Šik | Tréninkový plán na míru – to je cesta k dokonalému tělu
fitness, posilování, hubnutí, trénink, tréninkový plán, jak zhubnout, správné cvičení, jak začít cvičit
16678
post-template-default,single,single-post,postid-16678,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Tréninkový plán na míru – to je cesta k dokonalému tělu

Tréninkový plán na míru – to je cesta k dokonalému tělu

Když se rozhodnete dostat se do formy, vytvarovat postavu, nebo dokonce zhubnout, musíte začít cvičit. To je obecně známá věc, o níž dnes už nikdo nepochybuje, jenom diety prostě nestačí. Ani s tím pohybem to však není tak jednoduché, nelze jen tak napochodovat do nejbližšího fitka a začít zvedat první činku, na kterou narazíte. Potřebujete plán, přesněji tréninkový plán. Takový, který vás povede až ke zdravému a krásnému tělu.

Na internetu takových plánů najdete celou řadu a některé z nich vám jistě do začátku pomohou. Takové plány ovšem mají jednu nevýhodu – jsou sestaveny příliš obecně. Jejich autor poskládal jednotlivé cviky tak, jak fungovaly jemu, nebo tak, aby někomu neublížil. Takové plány nezohledňují vaši jedinečnost, vaši fyzičku a výkonnost. Když podle nich budete cvičit, určitě zhubnete a posílíte. Možná však ne tolik, kolik byste opravdu mohli.

Opravdu dobrý tréninkový plán totiž musí být individuální a sestavený někým, kdo vás zná. Jedině takový trenér dokáže zohlednit vaši současnou fyzičku, vaše možnosti a přizpůsobit to vše vaším cílům. Před sestavením tréninkového plánu byste si proto měli s trenérem zacvičit pár lekcí, aby mohl zkontrolovat vaše držení těla, rozsah vašeho pohybového aparátu a výdrž, zajímat ho budou i vaše předchozí zkušenosti s tréninkem. Lekce jsou důležité i pro vás, abyste se naučili správnou techniku jednotlivých cviků a tak zapojili ty pravé svalové skupiny. Vstupní investice takového plány je sice vyšší, ale peníze se vám bohatě vrátí – budete cvičit tak, jak potřebujete, a své vysněné postavy tak dosáhnete mnohem rychleji.

Je však třeba říct, že ani takto stanovený tréninkový plán není na vždy. Při pravidelném cvičení se zlepší vaše fyzická kondice, zpevní se střed těla a naučíte se pohybové stereotypy důležité pro správné provedení triků. Jenomže po dvou až třech měsících dochází k adaptaci na daný tréninkový plán a tělo na cvičení přestává reagovat. Poznáte to jednoduše – po cvičení už se ani nezapotíte a co hůř, zastaví se úbytek na váze a váha začne stagnovat. Tehdy nastává čas na změnu. Nejlépe opět ve spolupráci s trenérem, který navrhne nové cviky, pozmění pořadí a rozložení těch stávajících, změní počet sérií a opakování, upraví zátěž, tempo… Možností jak sáhnout do tréninku je mnoho a časem to dokážete jistě sami. Ze začátku je ale lepší svěřit se do rukou odborníka!

Tréninkovým plánem to nekončí! Cvičení je důležité, ale nikdy nezapomínejte na to, že bez kvalitní a vyvážené stravy dobrých výsledků dosáhnete obtížněji. Proto se zaměřte i na to, co, kdy a kolik toho jíte, zda vaše strava obsahuje dostatek syrového ovoce, zeleniny a zda přijímáte vyvážený poměr sacharidů, bílkovin a tuků. Už snad ani nemusíme dodávat, že byste se měli vyhýbat provozovnám s rychlým občerstvením a že nejlepší jsou doma připravovaná jídla, protože dobře znáte jejich složení.

 VSTUPNÍ DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU ZDARMA V PŘÍPADĚ VYUŽITÍ TRENÉRSKÝCH SLUŽEB.