Fitness Šik | Tropické teploty udeřily. Jak se hýbat a nezkolabovat
tropické teploty, trénink, cvičení v létě,
16738
post-template-default,single,single-post,postid-16738,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Tropické teploty udeřily. Jak se hýbat a nezkolabovat

Běhání v létě

Tropické teploty udeřily. Jak se hýbat a nezkolabovat

Léto je tu a zasáhlo nás hned plnou silou. Venkovní teploty jsou vysoko nad 30 °C a teplota příliš neklesá ani v noci. Je těžké pravidelně cvičit, když i běžné činnosti jsou v tomto teple vyčerpávající. Jenomže odložit trénink na dobu, až zase přijde chladnější počasí, může klidně znamenat, že nebudete cvičit celý měsíc. Nebo třeba celé prázdniny.

Pravidelný trénink je důležitý, když potřebujete zhubnout, dostat se do i formy, ale i v případě, že chcete zůstat fit. Vynechat ho na měsíc či dva může vaši snahu výrazně narušit, nebo ji dokonce zhatit. A to přeci nechceme. Je tedy třeba na horko vyzrát.

Dobře si to načasujte
I když nejste ranní ptáče, vyplatí se během léta vstát dřív a začít den pořádným tréninkem. Pokud se vám vstávat nechce, počkejte naopak do pozdních večerních hodin, kdy slunce poleví. Samozřejmě můžete využít i klimatizovaných fitness center, jako je to naše, ale v tom případě doporučujeme si po cvičení dopřát ještě pár minut, než vyjdete ven.

Dodržujte pitný režim
Pít se musí, i když není horko, ale během parných dní je pitný režim skutečně důležitý. A když zapomenete doplnit tekutiny po tréninku, může jít o život. Při půlhodinovém tréninku totiž můžete vypotit i půl litru vody která následně v těle schází. Nejlepší je pít i během cvičení, stačí jednou ta pár minut lok či dva. Po tréninku si pak dopřejte klidně celou sklenici. Nejlepší je samozřejmě čistá voda.

Umožněte pokožce dýchat
Až 90 procent našeho tělesného tepla odvádí z těla pokožka. Abychom jí v její práci pomohli, je třeba se na cvičení dobře obléct do vzdušného a funkčního oblečení. V takovém horku nezakrývejte nic, co skutečně nemusíte. Odvádění tepla ztěžují i rozpuštěné vlasy na zádech, silný make-up a hodně šperků. Vyrazte prostě cvičit nalehko.

Zvolněte
Letní dny s sebou přináší vyšší zátěž pro vaše tělo – srdce i plíce se musí mnohem víc namáhat, protože se zvyšuje vaše tělesná teplota. Cvičení v létě je namáhavé pro zdravé lidi, ti s vážnějším onemocněním či vysokým tlakem by ho měli rovnou vynechat. Stejně však sledujte, jak se během cvičení cítíte a svůj trénink tomu přizpůsobte. Nemusíte vždy makat na sto procent, když meteorologové vyhlásí stupeň zátěže 3, je rozumnější zvolit méně náročné cvičení.VSTUPNÍ DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU ZDARMA V PŘÍPADĚ VYUŽITÍ TRENÉRSKÝCH SLUŽEB.