Fitness Šik | Zbavte se nenáviděné celulitidy
celulitida, cvičení, posilování, pomerančová kůže, hubnutí do plavel
16744
post-template-default,single,single-post,postid-16744,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Zbavte se nenáviděné celulitidy

Zbavte se nenáviděné celulitidy

Hrbolatá kůže v oblasti hýždí a stehen trápí nejednu ženu, život sice neohrožuje, ale na sebevědomí a kráse nepřidá. Ještě než zamíříte na operační sál, abyste si nechala odsát přebytečný tuk a tak se navždy zbavila nenáviděné celulitidy, věnujte pár minut tomuto článku. Protože celulitida není problémem jen žen s nadváhou, objevuje se i u těch hubených. Je to tím, že není tvořena jen nadbytečným tukem, ale jde o změny podkožního tukového vaziva, které zadržuje vodu. Odsátí tuku tedy příliš nepomůže, spíš úprava jídelníčku a cvičení.

Z jídelníčku by měly zmizet všechny známé škodlivé potraviny, jako jsou sladkosti, limonády a jídla plná smaženého tuku. Pomůže ale i omezení bílé mouky, vepřového masa a potravin s vysokým obsahem soli. Jídelníček by naopak měl být plný ovoce a zeleniny a zdravých olejů. Samozřejmostí je i dostatečný pitný režim.

Až se pustíte do cvičení, pamatujte, že pouhým posilováním problémových partií se celulitidy nezbavíte. Je třeba zamakat na fyzičce, proto zařaďte i pravidelné kardio cvičení. Při posilování je důležitý vysoký počet opakování. A pokud se jí chcete zbavit ještě rychleji, cviky pospojujte do kombinací, tedy po odcvičení požadovaného opakování okamžitě následuje druhý cvik a až poté si dáme 20 až 30 vteřin pauzu. Celou sérii poté ještě minimálně dvakrát zopakujeme. Vznikne tak takzvaný kondiční trénink, při kterém spálíte víc tuku za kratší dobu.

Mostová variace
Ležíme na zádech, ruce podél těla, nohy pokrčené v kolenou. Jednu nohu narovnáme a zvedneme do vzduchu. Pánev zvedáme ze země směrem vzhůru (stojíme tedy jen na jedné noze), dokud trup není v jedné rovině se stehny. Nahoru výdech, dolů nádech. Dole nohu nikdy zcela nepoložíme. Opakujeme, 20 až 30 krát. Následuje most s oběma nohama na zemi. Pak krátká pauza a celá série na druhou nohu. Celé opakujeme ještě  jednou.

Výpady a výkopy
Výpady jsou naprosto boží cviky, pokud je ovšem provádíte správně. Stojíme rovně, ruce podél těla. Jedna noha jde vpřed a zároveň tělo klesá dolů, dokud obě kolena nesvírají pravý úhel. Dole se nadýchneme a cestou nahoru je výdech. Po dvaceti až třiceti opakováních přecházíme do pozice na kolenou a doposud stojná noha, bude pokračovat s výkopy. Koleno opět svírá pravý úhel. Následuje pauza a celá série na druhou stranu. Opakujeme ještě alespoň jednou.

Už to pálí, že? Ale ještě je potřeba procvičit vnější a vnitřní stranu stehen. Lehneme si na bok a ohlídáme si, abychom celé tělo měli v jedné rovině. Pokud přepadáváme, můžeme lehce opřít o ruku před sebou. Obě nohy jsou natažené, chodidlo ve fajfce. Horní noha se zvedá ke stropu, chodidlo jde rovnoběžně se zemí. Opakujeme 40 až 50 krát. Poté si lehneme na záda a mezi kolena si dáme míč nebo větší polštář, který 50 krát stlačíme. Následuje pauza a celá série na druhou stranu. Opakujeme ještě alespoň jednou.VSTUPNÍ DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU ZDARMA V PŘÍPADĚ VYUŽITÍ TRENÉRSKÝCH SLUŽEB.