Fitness Šik | Zacvičte si s Hankou pod širým nebem. Sestava pro celé tělo
16751
post-template-default,single,single-post,postid-16751,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Zacvičte si s Hankou pod širým nebem. Sestava pro celé tělo

Zacvičte si s Hankou pod širým nebem. Sestava pro celé tělo

Využijte posledních letních dní a protáhněte si tělo venku. Hanka si pro vás připravila několik cviků, abyste zapojili ty nejdůležitější svalové partie a přesto pro vás byl trénink přínosem. Než začnete cvičit, nezapomeňte na protažení a zahřátí, jinak riskujete zbytečné zranění.

Posilování core
Zaujměte pozici planku na natažených pažích. Pokud to ještě nevíte, plank je jeden z komplexních cviků, při němž se zapojí nejen přímý břišní sval, ale i šikmý a příčný, svaly zad a pozadí, posílíte ruce i nohy. A to všechno za pár sekund a pouze s vlastní vahou. Takže se zvedněte na špičky a natažené ruce, přičemž dlaně jsou opřené o podlahu přímo pod rameny, chodidla jsou zhruba dvacet centimetrů od sebe. Tělo je v jedné přímce, hlava je v prodloužení trupu. Toto je výchozí pozice.

Plank s křžením nohou

Plank s křížením nohou

Pravou nohu pokrčte a koleno směřujte pod tělem k levému loktu. Vraťte se do výchozí pozice a opakujte na levou nohu. Opakujte alespoň 10x na každou stranu.

Silné tricepsy i nohy
Hanka má ráda komplexní cviky, které procvičí více svalových skupin najednou a takový je i další cvik. Sedněte si, opřete se rukama za sebou a zvedněte zadek vzhůru, chodidla zůstávají pevně přitisknutá k zemi, hruď a stehna by měly tvořit přímku.

Klik na triceps

Klik na triceps

Nyní zvedněte jednu nohu vpřed a udělejte klik. Hlídejte si lokty u těla. Opakujte 10x a zvedněte druhou nohu.

Dámský klik
Klik je mezi cviky na horní polovinu těla jeden z nejúčinnějších a nejkomplexnějších, ale je třeba jej dělat správně, pak pracují nejen svaly rukou, ale i zad a břicha. Takže zaklekněte na kolena, ruce na šířku ramen, prsty směřují od těla. Hlava je v prodloužení trupu, ramena stahujte od učí, zadek podsazený, břicho zatažené. Tělo v jedné přímce. S nádechem pokrčujte lokty a přibližujte tělo k zemi, s výdechem se vracejte do původní pozice.

Dámský klik

Dámský klik


A nakonec to bříško

Břišní svaly potřebují dostat opravdu zabrat, a tak se na ně Hanka zaměřila hned v několika cvicích.

1. Lehněte si na záda, přitiskněte bedra k podložce a zvedněte nohy do výšky asi 45 stupňů. Nyní na střídačku krčte levou a pravou nohu.

Posilování břicha 1

Posilování břicha 1

2. Lehněte si na záda, přitiskněte bedra k podložce a pokrčte nohy v kolenou. Nyní zvedejte trup asi 45 stupňů nad zem, neohýbejte záda.

Posilování břicha 2

Posilování břicha 2

3. Sedněte si na kostrč a zvedněte nohy tak, aby mezi trupem a stehny bylo asi 45 stupňů. Nyní se v pase vytáčejte vpravo a vlevo.

Posilování břicha 3

Posilování břicha 3

 

 VSTUPNÍ DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU ZDARMA V PŘÍPADĚ VYUŽITÍ TRENÉRSKÝCH SLUŽEB.