Fitness Šik | Zlepšete své výkony, posilujte střed těla
fitness šik, fitness v Uhříněvsi, kam v Uhřínevsi, cvičení v Uhříněvsi, zdravě hubnout, Hana Škarabela, osobní trenér, kruhový trénink, kineziotaping, diagnostika pohybového aparátu, redukční trénink, core, posilování středu těla
16516
post-template-default,single,single-post,postid-16516,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Zlepšete své výkony, posilujte střed těla

Posilujte střed těla, nejen břišní svaly.

Zlepšete své výkony, posilujte střed těla

Zdravá postava a správné držení těla mají jeden společný bod – je jím pevný střed těla. Core, jak se středu těla také říká, označuje svaly trupu v oblasti beder, pánve, břicha a kyčlí. „Core je pro stabilitu postoje velmi důležitá, přitom se na ni často zapomíná. Jde o svaly trupu v oblasti beder, pánve, břicha a kyčlí. Pevný střed těla je potřeba nejen při cvičení, ale hodí se v běžném životě a využívá se i při rehabilitaci,“ vysvětluje fitness trenérka Hana Škarabela.Podle ní při oslabení core dochází ke zraněním a svalové dysbalanci způsobené právě vadným držením těla. Častým projevem oslabeného středu těla jsou například bolesti zad, které při sedavém životním stylu občas trápí celou polovinu populace. Posílení oblasti pomůže i s bolestmi krční páteře, kyčlí, kolenou a ramen. Core tréninky ale také pomáhají předcházet zraněním při sportu a zlepšují držení těla.

Cvičení této oblasti má i estetické důvody – postava bude vypadat rovnoměrněji, břišní svaly se lépe zformují, protože zapracujete i na těch hlouběji uložených. Dámám pak pomáhá k pevnějším svalům pánevního dna, což se pozitivně projeví na sexuálním životě i sebevědomí.

Posilování středu těla se hodí pro všechny věkové kategorie, protože není třeba cvičit s žádnými stroji. Stačí váha vlastního těla. Přitom jde o cvičení velmi náročné, protože je potřeba zapojit velké množství svalů a zároveň je udržet delší dobu ve velkém napětí. Ten, kdo se rozhodne, že core posílí, si může vybrat z mnoha způsobů cvičení, z nichž některé lze provádět i doma v obýváku. Přesto doporučujeme navštívit nejbližší fitko, kde vám se správnými cviky poradí a zkontrolují jejich provedení. Cvičit můžete třeba TRX, ale i bosu, na overballu či s fitballem. V naprosté většině případů jde o statické cvičení, kdy zaujmete polohu a tu pak držíte až 60 sekund. Tak zapojíte hluboko uložené stabilizační svaly a posílíte je.

Určitě vyzkoušejte tyto cviky:
– Udělejte vzpor vleže vpředu na pokrčených pažích tak, že budete připomínat prkno. Vydržte minutu.
– Ten samý cvik můžete ztížit, když budete mít ruce opřené o overball. Jste-li už dobří, opřete si jen jednu ruku a druhou zvedněte do vzduchu.
– O overball si můžete opřít i obě nohy.
– Další variantou je využití bosu, a to opět oběma způsoby.
– Na bosu můžete samozřejmě i stát, nejlépe na jedné noze.
– Zkuste se na velký míč posadit a zvednout obě nohy z podložky, a tak minutu vydržet.
– Nebo si na něj lehněte na břicho a zkuste vydržet s oběma zvednutýma nohama i rukama.

Pro inspiraci se podívejte na video:



VSTUPNÍ DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU ZDARMA V PŘÍPADĚ VYUŽITÍ TRENÉRSKÝCH SLUŽEB.