Fitness Šik | Motivace je při cvičení a hubnutí důležitá. 7 tipů, jak ji neztratit
16726
post-template-default,single,single-post,postid-16726,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Motivace je při cvičení a hubnutí důležitá. 7 tipů, jak ji neztratit

Motivace je při cvičení a hubnutí důležitá. 7 tipů, jak ji neztratit

Známe to asi každá – s nadšením se vrhneme do cvičení a zdravé stravy, že tentokrát se to povede a my určitě budeme mít krásnější (nejčastěji hubenější) postavu. Makáme, pot se z nás jen leje a zeleninu chroupáme snad i ke kávě. Vydržíme týden, 14 dní… Jenomže váha jakoby ani nezaznamenala, že jsme se sebou něco začaly dělat, pořád na ní svítí to strašné číslo. A náše motivace ke změně pomalu upadá… Zkuste to tentokrát trošku jinak, máme pro vás 7 tipů, jak si udržet motivaci a u cvičení vydržet.

Nespěchejte na sebe
Začít pravidelně cvičit a dostat se do formy může být pěkně těžké, protože to vyžaduje skutečnou změnu životního stylu. A život se nedá změnit ze dne na den. Svou současnou váhu jste také nabírala plíživě pomalu. Nemějte na sebe zbytečně velké nároky a velký cíl rozdělte na několik malých. Můžete se třeba pokusit zhubnout do měsíce kilo. Jedno kilo, to nic není, to se vám povede snadno. Plnit cíle je důležité, protože pokud neuvidíte brzy pokrok, vaše psychika to vzdá a vám se ani tentokrát změna nepodaří.

Sestavte si plán
Stanovte si podrobný plán pohybové aktivity. Vyberte si dobu, kdy budete cvičit, i aktivitu, které se budete věnovat. Nejste-li dostatečně disciplinovaná, najděte si trenéra, který bude vaší morálkou a dodá potřebnou motivaci. Trenérky ve Fitness Šik rozhodně umí při cvičení podpořit. Abyste se naučila pravidelně cvičit, musíte vydržet alespoň 21 dní. Tak dlouho totiž podle vědců trvá vytvoření nového návyku.

Nepřepalte začátek
Možná jste už nějakou dobu necvičila. Když se do toho vrhnete po hlavě, pravděpodobně vás bude brzy bolet celé tělo, což vás od dalšího cvičení odradí. Zátěž proto zvyšujte postupně. Ve dnech, kdy necvičíte, si dopřejte alespoň mírnou pohybovou aktivitu, jakou je třeba svižná procházka.

Najděte správný důvod
Abyste u cvičení vydržela, musí vás bavit. Což bude, pokud budete cvičit ze správných důvodů. Pro někoho může být motivem zdraví, pro jiného krása. Někdo se chce pomstít svému ex, aby mu vypadly oči z důlků, až vás příště uvidí. Každý důvod je fajn, když vás u cvičení udrží.

Odměňujte se
Už byla řeč o tom, že je třeba stanovit si menší cíle. Za dosažení každého malého cíle se odměňte. Asi nemusíme říkat, že vyrazit do cukrárny není nejlepší nápad, ale co jít třeba nakupovat? Nebo ke kadeřníkovi?

Najděte si parťáka
Nemusíte chodit cvičit ve dvou, ale najděte si někoho, s kým budete sdílet své radosti a strasti. S kým budete diskutovat o správné stravě a někoho, kdo vás podpoří, když se zrovna nebude dařit. Pokud nemáte někoho ve svém okolí, můžete se přihlásit do nějaké skupiny na Facebooku. Sociální sítě mají nepochybně celou řadu negativ, ale na druhou stranu je můžete využít i pro svůj prospěch. Když budete sledovat pokroky, jichž dosáhli ostatní, nebudete chtít zůstat pozadu. Také pomáhá, když svůj úmysl zhubnout veřejně rozšíříte, protože motivovat vás bude i strach z ostudy, když selžete.

Zapamatujte si, jak vám je po cvičení
Jasně, bude to dřina, bude se z vás lít pot a pravděpodobně si občas budete přát umřít. Ale až dokončíte trénink, bude vám skvěle. Budete na sebe hrdí, že jste to zvládli, budete se cítit šťastní… Ten pocit si zapamatujte, protože kvůli němu stojí za to cvičit.

 



VSTUPNÍ DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU ZDARMA V PŘÍPADĚ VYUŽITÍ TRENÉRSKÝCH SLUŽEB.