Fitness Šik | Ještě je čas vyladit tělo na léto!
hubnutí do plavek, léto, zhubnout na léto, fitness šik, dieta
16626
post-template-default,single,single-post,postid-16626,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Ještě je čas vyladit tělo na léto!

Buďte na pláži sexy.

Ještě je čas vyladit tělo na léto!

Se sílícími slunečními paprsky  odkládáme jednotlivé vrsty oblečení a odhalujeme svá těla. Není vše tak, jak byste chtěly? Stydíte se za povolené bříško, či pár kil navíc? Zapracujte na tom, do prázdnin zbývá ještě pár týdnů, a tak máte ještě šanci leccos změnit. Ale neplýtvejte časem a jděte na to chytře.

Jezte zdravě

Pokud nemáte superspalování, zaměřte se v první řadě na jídelníček. Zapomeňe na diety, ty stejně nefungují a většinou se „odmění“ jojo efektem. Nejlepší je pestrá strava, plná základních, čerstvých potravin. Teď v létě je dostatek ovoce a zeleniny, které jsou nejlepší v syrovém stavu, a měly by tvořit alespoň třetinu porce na talíři. Pořádné jídlo se neobejde bez porce bílkovin, ty mají na cestě za štíhlou postavou svou nezastupitelnou roli. Mají totiž největší sytící schopnost, a tak tělo nehladoví i při menším energetickém objemu. A když tělo nehladoví, nemá potřebu ukládat tuky… Bílkoviny najdete nejen v mase a mléčných výrobcích, ale i v rostlinné stravě, například v luštěninách. Do svého jídelníčku nezapomeňte přidat zdravé tuky z oříšků a ryb a naopak se zcela vyhněte ztuženým tukům a jednoduchým cukrům. Máte-li nepřekonatelnou chuť na sladké, váš jídelníček není vyvážený.

Dostatečně pijte

Pitný režim je důležitý, bez vody není naše tělo schopné správně fungovat, natož hubnout. Pociťujete-li bolesti hlavy a únavu, je to právě nedostatkem tekutin. K pití je samozřejmě nejlepší čistá neperlivá voda, ochutit si ji můžete třeba plátkem citronu a lístky máty. Vhodné jsou i ovocné a zelené čaje, občas ředěné džusy a minerálky.  Pozor na kávu a černý čaj, ty tělo naopak odvodňují. Motivací ke správnému pití může být fakt, že dostatečný pitný režim pomůže nastartovat metabolismus a usnadní spalování tuků.

Bez pohybu to nepůjde

K hubnutí vede jednoduché pravidlo – příjem energie musí být menší než její výdej. Abyste věděli, kolik energie přijmete, využijte některou z aplikací pro chytrý telefon. Zde nejčastěji uvedete svou váhu, výšku, věk a pohybovou aktivitu a hned budete vědět, kolik energie byste denně měli přijmout. A pak budete zadávat jednotlivé potraviny, nebo si rovnou můžete nechat sestavit jídelníček na míru.

A teď k tomu výdeji… Něco samozřejmě spálíte běžným fungováním, ale bez pravidelného pohybu to nepůjde. Cvičením si budujete svalovou hmotu. Svaly jsou mají menší objem než tuky, takže vaše postava je pohlednější na pohled, ale také pomáhají spalovat přebytečné kalorie. Možností jak se hýbat je teď v létě celá řada, ale určitě doporučujeme kombinovat kardio cvičení s posilováním. Nevíte si rady, netušíte, jaké cvičení je pro vás nejlepší? Objednejte se k nám do fitka, náš tým profesionálních trenérek vám připraví hubnoucí program na míru.VSTUPNÍ DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU ZDARMA V PŘÍPADĚ VYUŽITÍ TRENÉRSKÝCH SLUŽEB.