Fitness Šik | Mlsání není zakázáno. Pozor ale na to, co jíte
fitness šik, fitness v Uhříněvsi, kam v Uhřínevsi, cvičení v Uhříněvsi, zdravě hubnout, Hana Škarabela, osobní trenér, kruhový trénink, kineziotaping, diagnostika pohybového aparátu, redukční trénink, zdravé mlsání, sladkosti, domácí pečení
16492
post-template-default,single,single-post,postid-16492,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Mlsání není zakázáno. Pozor ale na to, co jíte

Mlsání není zakázáno. Pozor ale na to, co jíte

Mlsání není zakázáno. Pozor ale na to, co jíte

Lidé, kteří se snaží zhubnout a jíst zdravě, si často myslí, že se musí vzdát mlsání. A tak si odpírají a odpírají a po čase nevydrží, zhřeší, pak znovu a znovu a jsou zpátky u starého životního stylu. Kila jsou zase nahoru, jojo efekt jak vyšitý. Aby se zdravý životní styl dal vydržet, musí člověk jíst to, co mu chutná. Tedy například i koláč, sladké jídlo či třeba knedlíky s omáčkou… Že to nejsou jídla, která může hubnoucí člověk či sportovec jíst? Omyl!

Záleží totiž na úpravě. Takový koláč může být kvalitním jídlem, když nezdravé suroviny nahradíte kvalitními. Vyřaďte ze svého jídelníčku bílou mouku, která je šlechtěním a mletím zbavena jakýchkoliv živin a obsahuje jen prázdnou energii. Nahraďte ji moukou celozrnnou, chybu neuděláte ani se špaldou, která má i menší obsah lepku. Tušili jste například, že výborný moučník uděláte i z luštěnin? No, vážně. Z fazolí bude skvělé brownies, z cizrny zase cookies. Místo cukru slaďte přírodními sladidly a navíc můžete sladkost omezovat, stejně jde o návykovou chuť, která vám poškozuje vnímání ostatních chutí.

Další možností, jak udělat jídlo zdravější, je zaměřit se na tuky, které obsahuje. Rozhodně se vyhýbejte palmovému tuku, který je přidáván do téměř všech průmyslově vyráběných laskomin. Obsahuje totiž velké množství nasycených mastných olejů a způsobuje ukládání tuku kolem vnitřních orgánů. Když budete péct doma, vynechte proto takové tuky, jako je Hera či Zlatá Haná. Takové máslo je mnohem méně škodlivé, do mnohých moučníků však žádný tuk přidávat nemusíte.

Při pečení a vaření si vybírejte kvalitní suroviny. Mnohem lepší a zdravější je například kvalitní čokoláda před nějakou „čokoládovou“ pochoutkou, kde na prvním místě ve složení je cukr a tuk. Kvalitních potravin navíc často stačí méně. Takže mlsání doma upečených a uvařených věcí není tak drahé, jak se může na první pohled zdát. Ani zdravé mlsání však není samo spásné – bez pohybu se vám stejně zhubnout nepodaří. Pokud potřebujete vyladit svou postavu do léta, zkuste s námi kruhový trénink. Nyní můžete cvičit zdarma.VSTUPNÍ DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU ZDARMA V PŘÍPADĚ VYUŽITÍ TRENÉRSKÝCH SLUŽEB.